IMG 0248 medium

Dr. Gyenes Károly

• Híradástechnikumi szakképesítés (1963)

• Villamosmérnöki diploma (1968)

• Integrált áramköri elektronika szakmérnöki diploma(1973)

• Egyetemi doktori fokozat (1976)

• Ph.D fokozat (2000)

egyetemi docens

• H-1111 Budapest Stoczek u. 2. St. ép. 116.

• Tel: (36)-1-463-1993

• email: gyenes.karoly[kukac]kjk.bme.hu

Veszprém, 1945. április 22.

angol, német

Munkahelyek és beosztás

• Fejlesztő mérnök HTV (1968-1971)

• Egyetemi tanársegéd BME (1971-1976)

• Egyetemi adjunktus BME (1976-2000 )

• Egyetemi docens BME (2000- )

Számítógépek és mikroszámítógépek alkalmazása a közlekedés irányításában. Számos vasúti, Metró és közúti projectben működött közre témavezetőként vagy résztvevőként.

Oktatási Miniszteri Dícséret

• Számítástechnika I-II.

• Számítástechnikai berendezések

• Computing

• Computer hardware

Szakkönyvek:

• Benkő - Meszéna - Gyenes : Programozási feladatok és algoritmusok Tubo Pascal nyelven ( Könyv társszerző Computer Books 1996.)

• Benkő - Gyenes - Komócsin : Objektum Orientált programozás Turbo Pascal nyelven ( Könyv társszerző Computer Books 1997.)

• Ágoston-Tarnai-Bohus-Gyenes: Számítógépek Példatár (Jegyzet társzerző BME 1973.)

• Dr Kohut- Dr Sárközy-Dr Gyenes: Elektrotechnika Példatár (Jegyzet társzerző BME 1975.)

• A vasútbiztosító berendezések gépi vizsgálata (Doktori értekezés 1975.)

• Helyiüzemü számítógépek ( Egyetemi jegyzet 1979 )

• Számítástechnikai Berendezések ( Egyetemi jegyzet 1985.)

• Számítástechnikai Berendezések II./Mikroszámítógépek/ (Egyetemi jegyzet 1987.)

Folyóiratcikkek

• Vasúti Biztosító Berendezések Gépi Vizsgálata ( Cikk : Elektrotechnika 68.évf.4-5.sz. 169o. )

• A biztonsági adatátvitel kérdései a vasútnál ( Cikk : Vezetékek világa 1996. 4. szám 5.o.)

• A vasúti távvezérlés adatátviteli protokollja ( Cikk : Vezetékek világa 1997. II.évf. 4.szám 12.o.)

• A CRC blokk kódolás hibaanalízise számítógépes szimulációval ( Cikk : Vezetékek Világa 1998. III.évf. 1.szám 15.o.)

• A római Metro A vonalának korszerűsítése ( Cikk társszerző : Városi Közlekedés 1998. 6.szám 383.o.)

• dr K.Gyenes : Remote Controlled Traffic for Small Railway Stations

(Periodica Politechnika Vol.26.PP. 89-100. 1998. )

• dr. K. Gyenes: Digital Signal Processing Tempus Project JEP 97-H Intcom 1999. Education material

• Dr K.Gyenes : Intelligent Vehicle Follover System Controlled by Satellite Elektrotechnika Vol.LV. 2000/11. Pp.61.

Megjelent konferencia-előadások

• K. Gyenes : Development of a remote controlled traffic for small

railway stations. ( Information Day, Bruxelles Congress Center 1996.23.sep)

• K. Gyenes : The questions of the safety data transmission at the

railway. ( Information Day, Bruxelles Congress Center 1997.3.

March and 29. Sept.)

• Számítógépes oktató rendszer a forgalmi szolgálattevők képzésére Előadás-sorozat MÁV Szombathelyi Igazgatóság 1977.

• A mikroszámítógépek és személyi számítógépek alkalmazásának lehetőségei a TPA 1148 számítógép környezetében

• KTE Előadás Székesfehérvár 1984.

• Fail-safe számítógép HW és SW rendszerek Előadás sorozat Széchenyi István Műszaki Főiskola Győr 1995.

• A mikroszámítógép alkalmazása a vasuti technikában Előadás MÁV Szombathelyi Igazgatóság 1977.

• Gépi elszámoltató és nyilvántartó rendszer a Főtaxinál Előadás Főtaxi Igazgatóság 1977.

• Többfelhasználós mikroszámítógép rendszerek Előadás Alba Volán Székesfehérvár 1979.

• Elosztott intelligenciájú számítógéprendszerek KTE előadás Székesfehérvár 1985.

• Számítógépes forgalomirányítás kérdései Előadás BKV Deák Téri Üzemigazgatóság 1994.

• Számítógép hálózatok a vasúti távvezérlésben Előadás HTA Kft. 1994.

• A távvezérlés biztonságtechnikai kérdései az adatátvitel szemszögéből Előadás Veszprémi Akadémiai Bizottság, Formális Informatika

Szekció. 1999.